- İyi tasarımla büyük tasarım arasındaki fark zekadır.

Büyümeye baktığımızda Türkiye’de 2016 Ocak ayından bu yana internet kullanıcı sayısının %4 ile 2 milyon, aktif sosyal medya kullanıcısı sayısının ise %14 ile 6 milyon arttığını görüyoruz. Ülkemizde sosyal medyayı mobilden kullanan kişi sayısı ise son bir yıl içerisinde %17 oranında artmış durumda.

Rapora göre Türkiye’deki cihaz kullanıcılarının %95’i cep telefonu sahibi ve %75’i akıllı telefon kullanıyor. Dizüstü ve masaüstü bilgisayar kullanımı %51 oranındayken, TV’nin %98 ile hayatımızda hala önemli bir yeri var.

Kullanıcılar gün içerisinde ortalama 7 saatini bilgisayar karşısında, 3 saatini telefon üzerinden internete bağlanarak ve 3 saatini sosyal medya platformlarında geçiriyor. TV karşısında geçirilen vakit ise ortalama 2 saat.

Türkiye’nin web trafiğine göre; bilgisayar üzerinden ziyaretlerin %29 oranında gerileyerek %36’ya düştüğünü, mobil trafiğin ise %33 oranında artarak %61’e çıktığını görüyoruz. Bu durum Türkiye’de web trafiği konusunda mobilin ne derece önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne seriyor.

Kurumsal web siteleri, işletmenizin kimliğini yansıtan istediğiniz kriterlere bağlı kalınarak ve güncel teknolojiler kullanılarak profesyonel olarak tasarlanmış internet siteleridir.

 

Günümüzde internet siteleri, site yöneticileri tarafından güncellenebilir ve kontrol edilebilir olarak tasarlanmaktadır. Bu tür sitelerin arka planında içerik yönetim sistemi (IYS) veya Content Management System (CMS) olarak adlandırılan yazılımlar bulunmaktadır. Bu yazılımlara halk arasından Yönetici Paneli denilmektedir. Bu yazılımlara ilk sahip olma maliyetli olsa da ilerleyen zamanlarda kullanım ve güncelleme kolaylığı, hız ve maaliyet avantajı sebebi ile tercih edilmektedir.

KARMAN, kendi bünyesindenki yazılım mühendisleri ile geliştirdiği DockSoft® yazılımı ile sizlere, kolay, sorunsuz ve esnek bir IYS yazılımı sunmaktadır. Kurumsal web tasarım için DockSoft®, sisteminizi kolayca güncelleme kolaylığı sunar.

KARMAN, profesyonel tasarım anlayışı ve farklı bakış açısı ile size en uygun projeyi sunmak için titizlikle çalışmalarını tamamlar. Web tasarım projelerinde bir çok marka KARMAN'a güvendi. Şimdi sıra sizde...